Xəbər Lenti

    Federasiya Kubokunda ilk gün: 3 qızıl, 1 gümüş və 7 bürünc medal

    GüləşTarix: 2017-04-13 20:20:41
    ...

    Bakı İdman Sarayında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmə və gənclər arasında Azərbaycan Güləş Federasiyasının Kuboku uğrunda ənənəvi beynəlxalq turnir start götürüb. Sport24.az ilk yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmələr arasında 122 pəhləvan yarışıb. 

    Yığma komandamızın üzvləri ilk yarış gününü 3 qızıl, 1 gümüş və 7 bürünc medal qazanıb. Qızıl medalları yığmamıza Həsrət Cəfərov (42 kq), Zaur Əliyev (46 kq) və Cavidan Cavadov (63 kq) qazandırıb. 

    Komanda hesabında Azərbaycan birinci, İran komandası ikinci, Gürcüstan komandası isə üçüncü olub. 

    Qalib və mükafatçılar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən medal, diplom və pul mükafatı ilə təltif olunub. 

    42 kq 
    1. Həsrət Cəfərov 
    2. Saccad Abbaspourragani (İran) 
    3. Qurban Qurbanov 
    3. Dmitri Xaçaidze (Gürcüstan)                

    46 kq 
    1. Zaur Əliyev
    2. Nihad Məmmədli 
    3. Koskar Din Muxamed (Qazaxstan) 
    3. Araz Şükürzadə


    50 kq 
    1. Amirhossein Khounsari (İran) 
    2. Nursultan Bazarbayev (Qazaxstan)
    3. Əsgər Əlizadə
    3. Kossov Yernazar (Qazaxstan)          

    54 kq
    1. Omid Arami (İran)
    2. Akaki Osiaşvili (Gürcüstan)
    3. Giorgi Çvikvadze (Gürcüstan)
    3. Nurağa Yusifli 


    58 kq 
    1. Giorgi Şotadze (Gürcüstan)
    2. Giorgi Pertaia (Gürcüstan)
    3. Həsən Məmmədli 
    3. Xviça Ananidze (Gürcüstan      

       63 kq
    1. Cavidan Cavadov 
    2. Otar Abuladze (Gürcüstan)
    3. Assauxat Muxamadiyev (Qazaxstan)
    3. Mostafa Kayed Xorden (İran)


    69 kq
    1. Ali Kabiridexordi (İran)
    2. Xabib Zuxurov (Tacikistan)
    3. Omari Siradze (Gürcüstan)
    3. Davit Sologaşvili (Gürcüstan)       

     76 kq
    1. Giorgi Tsopuraşvili (Gürcüstan)
    2. Luka Zakariadze (Gürcüstan)
    3. Daulet Jalgassov (Qazaxstan)
    3. Fikrət Vəliyev


    85 kq
    1. Hamed Abdevali (İran)
    2. Ayup Yelaman (Qazaxstan)
    3. Andrey Yegorov (Qazaxstan)
    3. Dauren Amangaliyev (Qazaxstan)       

     100 kq
    1. Abadi Vahid (İran)
    2. Hosseini Seyidmojtaba (İran)
    3. Sərxan Məmmədov 
    3. Asset Buriyev (Qazaxstan) 

Topaz Premyer Liqası
Komanda O Q H M T/F X
Qarabağ 27 17 6 4 44-13 59
Qəbələ 27 14 10 3 47-19 52
İnter 27 11 10 6 39-32 43
Zirə 27 9 9 9 26-26 36
Kəpəz 27 8 9 10 23-27 33
Sumqayıt 27 8 8 11 26-34 32
Neftçi 27 9 2 16 23-43 29
AZAL 27 1 7 19 13-47 10
I Divizion
Komanda O Q H M T/F X
Turan 26 18 7 1 62-11 61
Səbail 26 18 3 5 80-25 57
Ağsu 26 16 5 5 63- 21 53
Qaradağ L. 26 17 1 8 64-31 52
Zaqatala 26 15 4 7 69-31 49
Şəmkir 26 15 3 8 41-20 48
Mil Muğan 26 13 5 8 53-33 44
MOİK 26 10 6 10 47-31 36
Şahdağ 26 8 6 12 36-45 30
Şərurspor 26 7 4 15 36-54 25
Energetik 26 5 5 16 25-86 20
Bakılı 26 3 2 21 30-99 11
Rəvan 26 6 1 19 24-70 10
Göyəzən 26 2 4 20 20-99 10