Xəbər Lenti

    Yeniyetmə güləşçilərin ölkə birinciliyində ikinci gün

    GüləşTarix: 2017-03-16 00:12:00
    ...

    Bakı İdman Sarayında yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan birinciliyi davam edir. Sport24.az xəbər verir ki, ikinci yarış günündə 69, 76, 85 və 100 kq çəkidə yunan-Roma, 42, 46 və 50 kq çəkidə sərbəst güləş üzrə 164 pəhləvan mübarizə aparıb. 

    Yarışların son günündə isə, 54, 58, 63, 69, 76, 85 və 100 kq çəki dərəcəsində sərbəst güləşçilər xalça üzərində çıxacaq.

    Yunan-Roma güləşi          
    69 kq
    FİNAL
    Kənan Eldarov (Neftçi İK) - Asiman İmanzadə (MOİK) 0:3
    Bürünc medal görüşü 
    Anar Ağammədov (Təhsil) - Əlişan Salmanov (Hövsan GK) 2:6
    Murad Əliyev (Neftçi İK) - Samir Bayramov (2 UGİM) 6*:6 

    76 kq
    FİNAL
    Nurlan Kərimov (Lənkəran) - Fikrət Vəliyev (2 UGİM) 5:9
    Bürünc medal görüşü 
    Abil Məmmədov (Sumqayıt, Təhsil) - Murad Şatrayev (Balakən) 0:7
    Eltun Əzimli (Neftçi İK) - Məhəmməd Əhmədiyev (Balakən) 0:8


    85 kq
    FİNAL 

    Elşən Eyubzadə (Gəncə TİM) - Bəhruz Həziyev (Sumqayıt, Təhsil) 5:0
    Bürünc medal görüşü 
    Kamil Qəribov (Qusar) - Laçın Vəliyev (Göyçay) 0:4
    Səftər Məmmədov (Cəngi GK) - Məmmədhüseyn Ağazadə (DİN İC) 8:0         100 kq
    FİNAL
    Elxan Quluzadə (Sumqayıt, Zenit) - Sərxan Məmmədov (Həyat GK) 0:9
    Bürünc medal görüşü 
    Rahim Qəhrəmanzadə (Cəngi GK) - Əli Fərmanov (Təhsil) 1:9
    Rüfət Məmmədov (Göyçay) - Rəhim Quliyev (Gəncə TİM) 2*:2


    Sərbəst güləş          
    42 kq
    FİNAL 
    Ruslan Şıxıyev (Zenit) - Tofiq Əliyev (Abşeron) 0:9
    Bürünc medal görüşü 
    Cahid Babayev (Şağan GK) - Kənan Heybətov (Abşeron) 6:6*
    Əlisəf Abdullayev (Şirvan) - Həsənli Muxtarov (Zenit) 0:10  

    46 kq
    FİNAL 
    Tural Əsgərov (Cəlilaba FHN) - Ağamirzə Mustafayev (Abşeron) 5:4
    Bürünc medal görüşü 
    Ümüd Əhmədli (Biləsuvar) - Əşrəf Kərimzadə (Abşeron) 0:3
    Maqomedsadıx Abkarov (Atasport) - Zirəddin Bayramov (Şəmkir) 10:0


    50 kq
    FİNAL 
    Əbülfəz Nəsirov (Şirvan, Neftçi İK) - Ramiz Həsənov (Gəncə, Təhsil) 1:12
    Bürünc medal görüşü 
    Ramin Əzimov (6 UGİM) - Tehran Əliyev (Abşeron) 1:1*
    Mahir Məmmədzadə (Lənkəran) - Arif Bağırov (Gəncə) 8:4    

Topaz Premyer Liqası
Komanda O Q H M T/F X
Qarabağ 7 6 1 0 14-3 19
Zirə 8 5 3 0 15-5 18
Qəbələ 8 5 1 2 11-8 16
Sumqayıt 8 3 1 4 8-11 10
İnter 8 2 2 4 7-11 8
Neftçi 8 2 1 4 9-9 7
Səbail 7 2 0 5 4-12 6
Kəpəz 8 1 1 6 5-14 4
I Divizion
Komanda O Q H M T/F X
Qaradağ L. 2 2 0 0 3-1 6
Xəzər 2 1 0 1 4-1 3
Şüvəlan 2 1 0 1 3-1 3
MOİK 2 1 0 1 3-2 3
Binə 2 1 0 1 2-1 3
Sabah 2 1 0 1 2-2 3
Mil-Muğan 2 1 0 1 1-2 3
Ağsu 2 1 0 1 1-3 3
Turan Tov. 2 1 0 1 1-4 3
Zaqatala 2 0 0 2 1-4 0