Xəbər Lenti

    Güləşçilərimizdən daha 11 medal

    GüləşTarix: 2017-04-14 20:24:00
    ...

    Bakı İdman Sarayında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmə və gənclər arasında Azərbaycan Güləş Federasiyasının Kuboku uğrunda ənənəvi beynəlxalq turnir davam edir. Sport24.az xəbər verir ki, ikinci yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə gənclər arasında 100 pəhləvan yarışıb.

    Güləşçilərimiz günü 6 qızıl, 1 gümüş və 4 bürünc medalla başa vurub. Fəxri kürsünün ən yüksək pilləsində Rəşad Abdulov (50 kq), Namaz Rüstəmov (66 kq), Nəsir Həsənov (74 kq), Arif Niftullayev (84 kq), Tehran Əminzadə (96 kq) və Cavid Feyziyev (120 kq) yer alıb.

    Qalib və mükafatçılar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən medal, diplom və pul mükafatı ilə təltif olunur.

     

    Komanda hesabında Azərbaycan birinci, Qazaxstan ikinci, Gürcüstan yığması isə üçüncü yeri tutub.

     

    50 kq

    1. Rəşad Abdulov

    2. Ramaz Silagava - Gürcüstan

    3. Şota Glonti - Gürcüstan

    3. Alpamis Dastanbek - Qazaxstan

    55 kq

    1. Nugzar Tsurtsumia - Gürcüstan

    2. Diyas Kursebay - Qazaxstan

    3. Elşad Məmmədov

    3. İlxom Baxromov - Özbəkistan

    60 kq

    1. Oleksandr Hruşin - Ukrayna

    2. Yernar Fidaxmetov - Qazaxstan

    3. Assilbek Kossamanov - Qazaxstan

    3. Yernur Fidaxmetov - Qazaxstan

    66 kq

    1. Namaz Rüstəmov

    2. Kahraman Kissimetov - Qazaxstan

    3. Nofəl Babayev

    3. Giorgi Gujabidze - Gürcüstan

    74 kq

    1. Nəsir Həsənov

    2. İlimdor Satayev - Qazaxstan

    3. Jalgasbay Berdimuratov - Özbəkistan

    3. Beka Mamukaşvili - Gürcüstan

    84 kq

    1. Arif Niftullayev

    2. Temur Tçkuaselidze - Gürcüstan

    3. Tuncay Vəzirzadə

    3. Guram Xetsuriani - Gürcüstan

    96 kq

    1. Tehran Əminzadə

    2. Soslan Fanziyev

    3. Oljas Sirilbay - Qazaxstan

    3. Seyidməhəmməd Ömərov

    120 kq

    1. Cavid Feyziyev

    2. Dmitro Kremeniev - Ukrayna

    3. Beka Makaridze - Gürcüstan

    3. Anton Savenko - Qazaxstan

Topaz Premyer Liqası
Komanda O Q H M T/F X
Qarabağ 28 18 6 4 46-14 62
Qəbələ 28 14 10 4 48-21 52
İnter 28 11 10 7 39-33 43
Zirə 28 10 9 9 29-26 39
Kəpəz 28 9 9 10 24-27 36
Sumqayıt 28 9 8 11 28-35 35
Neftçi 28 9 2 17 24-45 29
AZAL 27 1 7 20 13-50 10
I Divizion
Komanda O Q H M T/F X
Turan 26 18 7 1 62-11 61
Səbail 26 18 3 5 80-25 57
Ağsu 26 16 5 5 63- 21 53
Qaradağ L. 26 17 1 8 64-31 52
Zaqatala 26 15 4 7 69-31 49
Şəmkir 26 15 3 8 41-20 48
Mil Muğan 26 13 5 8 53-33 44
MOİK 26 10 6 10 47-31 36
Şahdağ 26 8 6 12 36-45 30
Şərurspor 26 7 4 15 36-54 25
Energetik 26 5 5 16 25-86 20
Bakılı 26 3 2 21 30-99 11
Rəvan 26 6 1 19 24-70 10
Göyəzən 26 2 4 20 20-99 10