Dünən Avropa çempionatının final mərhələsi - AVRO-2020 start götürdü. Sport24.az saytının təşkilatçılığı və AFFA-nın dəstəyi ilə “Köhnə qitə”nin “yeni MÜNƏCCİM”i layihəsində ikinci oyun gününün proqnozları ilə tanış olun.
Bugünkü matçlara proqnozlar
Futbol adamları
Yunis Hüseynov (futbol veteranı)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:2
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 2:1
Şahin Diniyev (futbol veteranı)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 0:2
Danimarka — Finlandiya — 3:1
Belçika — Rusiya — 2:0
Arif Əsədov (futbol veteranı)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:1
Danimarka — Finlandiya — 2:1
Belçika — Rusiya — 3:2
Aslan Kərimov (futbol veteranı)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 0:1
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 2:1
Mahmud Qurbanov (futbol veteranı)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 0:1
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 2:0
Samir Əliyev (futbol veteranı)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 0:2
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 3:1
Firuz Abdulla (AFFA rəsmisi)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:2
Danimarka — Finlandiya — 1:2
Belçika — Rusiya — 2:0
Aslan Şahgəldiyev (PFL rəsmisi)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:2
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 2:1
Premyer Liqa klublarının rəsmiləri
Rüstəm Allahverdiyev («Neftçi»)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 0:1
Danimarka — Finlandiya — 0:1
Belçika — Rusiya — 1:0
Gündüz Abbaszadə ("Qarabağ")
12 iyun
Uels — İsveçrə — 2:1
Danimarka — Finlandiya — 3:0
Belçika — Rusiya — 3:1
Rəşad Məmmədov ("Sumqayıt")
12 iyun
Uels — İsveçrə — 0:0
Danimarka — Finlandiya — 0:1
Belçika — Rusiya — 1:0
Elman Himayətoğlu ("Zirə")
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:0
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 2:0
Elnur Həmidov ("Sabah")
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:1
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 3:1
Eldəniz Yusifov ("Keşlə")
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:0
Danimarka — Finlandiya — 2:1
Belçika — Rusiya — 2:0
Zaur Əzizov ("Qəbələ")
12 iyun
Uels — İsveçrə — 0:0
Danimarka — Finlandiya — 0:1
Belçika — Rusiya — 1:0
Nicat Zülfülü ("Səbail")
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:1
Danimarka — Finlandiya — 0:2
Belçika — Rusiya — 0:1
Media mənsubları
Mehman Süleymanov (Sport24.az)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:1
Danimarka — Finlandiya — 0:2
Belçika — Rusiya — 3:1
Mahir Rüstəmli ("Futbol+")
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:2
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 3:1
Şəmsəddin Abbasov ("CBC Sport")
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:0
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 1:1
Tahir Hümmətov (Apasport.az)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:1
Danimarka — Finlandiya — 2:1
Belçika — Rusiya — 1:0
Ruslan Mikayıllı (Azerisport.com)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:1
Danimarka — Finlandiya — 2:0
Belçika — Rusiya — 4:1
Kənan Məstəliyev (Rekord.az)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 1:3
Danimarka — Finlandiya — 4:1
Belçika — Rusiya — 3:0
İbrahim Cəfərov (Futbolxeber.az)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 0:1
Danimarka — Finlandiya — 3:1
Belçika — Rusiya — 1:1
Faiq Tahirov (Futbolpress.az)
12 iyun
Uels — İsveçrə — 0:1
Danimarka — Finlandiya — 2:1
Belçika — Rusiya — 3:1
İlk oyun günündən sonra turnir cədvəli:
Şahin Diniyev, Arif Əsədov, Mahmud Qurbanov, Samir Əliyev, Firuz Abdulla, Aslan Şahgəldiyev, Rəşad Məmmədov, Elnur Həmidov, Mehman Süleymanov, Tahir Hümmətov, Kənan Məstəliyev, İbrahim Cəfərov, Faiq Tahirov - hamısı 1, Yunis Hüseynov, Aslan Kərimov, Rüstəm Allahverdiyev, Gündüz Abbaszadə, Elman Himayətoğlu, Eldəniz Yusifov, Zaur Əzizov, Nicat Zülfülü, Mahir Rüstəmli, Şəmsəddin Abbasov, Ruslan Mikayıllı - 0.