TOP 10

Azərbaycan çempionatının qalibləri bilindi

Güləş
Tarix: 2019-12-05 22:03

Dekabrın 4-də “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatına start verilib. Sport24.az xəbər verir ki, ilk yarış günündə 156 yunan-Roma güləşçisi mübarizə aparıb, bütün çəkilərdə finalçılar müəyyənləşib. Təsəlliverici qarşılaşmalar da həmin gün keçirilib.

Dekabrın 5-də isə bütün çəkilərdə - 55, 60, 63, 67, 72, 77, 82, 87, 97 və 130 kq-da ölkə çempionları müəyyənləşib.


55 kq
1/2 final: Ziyad Zeynalov (Neftçi) – Zülfüqar Əliyev (Sumqayıt-Təhsil) 8:4
1/2 final: Azər Nəsibli (Sumqayıt-Təhsil) – İbrahim Nurullayev (MOİK) 4:8
Bürünc medal görüşü: Hüseyn Qəribov (Lokomotiv) - Zülfüqar Əliyev (Sumqayıt-Təhsil) 0:8
Bürünc medal görüşüZiya Babaşov (MOİK) - Azər Nəsibli (Sumqayıt-Təhsil) 6:3
FİNAL: Ziyad Zeynalov (Neftçi) - İbrahim Nurullayev (MOİK) 6:8

60 kq
1/2 final: Emil Əsgərov (Pəhləvan) – Sakit Quliyev (Neftçi-MOİK) 0:8
1/2 final: Murad Bazarov (MOİK) – Rəvan Rəcəbov (Sumqayıt-Təhsil) 8:0
Bürünc medal görüşü: Anar Qurbanov (Neftçi) - Rəvan Rəcəbov (Sumqayıt-Təhsil) 0:8 
Bürünc medal görüşü: Elvin Musafayev (Neftçi) - Emil Əsgərov (Pəhləvan) 0:8 
FİNALSakit Quliyev (Neftçi-MOİK) - Murad Bazarov (MOİK) 3:1

63 kq
1/2 final: Murad Məmmədov (“Neftçi”-MOİK) – Zaur Nuriyev (Məhsul) 5:1
1/2 final: Taleh Məmmədov (“Neftçi”-“Gömrükçü”) – Elşad Məmmədov (Gömrükçü) 5:4
Bürünc medal görüşü: Elçin Həsənov (Lənkəran) - Zaur Nuriyev (Məhsul) 1:7 
Bürünc medal görüşü: Kazbek Fətəliyev - Elşad Məmmədov (Gömrükçü) 0:8
FİNAL: Murad Məmmədov (Neftçi-MOİK) - Taleh Məmmədov (Neftçi-Gömrükçü) 1:7

67 kq
1/2 final: Mikayıl Rəhmanov (MOİK) – İslambek Dadov (Atasport) 2:5
1/2 final: Namaz Rüstəmov (Gömrükçü) – Kərim Cəfərov (Gömrükçü) 5:4
Bürünc medal görüşü: Kamran Mirzəliyev (Neftçi) - Mikayıl Rəhmanov (MOİK) 1:8
Bürünc medal görüşüOrxan Eyvazov (MOİK) - Kərim Cəfərov (Gömrükçü) 9:4
FİNAL: İslambek Dadov (Atasport) - Namaz Rüstəmov (Gömrükçü) 9:8

72 kq
1/2 final: Sənan Süleymanov (Neftçi) – Ruhin Mikayılov (Neftçi) 13:3
1/2 final: Azad Əliyev (Gömrükçü) – Ülvi Qənizadə (Neftçi-MOİK) 1:6
Bürünc medal görüşü: Vəfadar Cəfərov (DİN) - Ruhin Mikayılov (Neftçi) 1:10
Bürünc medal görüşü: Toğrul Baxışov (Gömrükçü) - Azad Əliyev (Gömrükçü) 1:9
FİNAL: Sənan Süleymanov (Neftçi) - Ülvi Qənizadə (Neftçi-MOİK) 1:2

77 kq
1/2 final: Rüstəm Əliyev (DİN) – Natiq Maşanov (Şirvan) 9:0
1/2 final: Şirxan Quliyev (MOİK) – Tuncay Vəzirzadə (Neftçi) 0:4
Bürünc medal görüşüSəyyad Əliyev (Gömrükçü) - Natiq Maşanov (Şirvan) 4:2
Bürünc medal görüşüNəsir Həsənov (DİN) - Quliyev Şirxan (MOİK) 7:1 
FİNAL: Rüstəm Əliyev (DİN) - Tuncay Vəzirzadə (Neftçi) 0:8

82 kq
1/2 final: Elvin Mürsəliyev (Neftçi) – Elməddin Ramazanov (Neftçi) 8:0
1/2 final: Şəmistan Quluzadə (Pəhləvan) – Nicat Abdullayev (MOİK) 1:3
Bürünc medal görüşü: Xəyal Arazəliyev (Zenit) - Şəmistan Quluzadə (Pəhləvan) 3:12
Bürünc medal görüşü: Məmməd Məmmədov (Gömrükçü) - Elməddin Ramazanov (Neftçi) 2:10
FİNALElvin Mürsəliyev (Neftçi) - Nicat Abdullayev (MOİK) 3:0

87 kq
1/2 final: İslam Abbasov (Qubadlı-Neftçi) – Aslan Məmmədli (DİN) 9:0
1/2 final: Məhəmməd Əhmədiyev (Sərhədçi) – Eltun Vəzirzadə (Neftçi) 4:12
Bürünc medal görüşü: Qabil Əhmədov (Neftçi) - Aslan Məmmədli (DİN) 0:9
Bürünc medal görüşüMəhəmməd Alxaslı (DİN) - Məhəmməd Əhmədiyev (Sərhədçi) 2:2 (tuşe)
FİNALİslam Abbasov (Qubadlı-Neftçi) - Eltun Vəzirzadə (Neftçi) 2:1


97 kq
1/2 final: Orxan Nuriyev (Neftçi) – Niyaməddin İbrahimov (Spartak) 9:0
1/2 final: Arif Niftullayev (Neftçi-MOİK) – Zamir Məhəmmədov (Atasport) 2:2*
Bürünc medal görüşü: İbrahim İbrahimli (Pəhləvan) - Arif Niftullayev (Neftçi-MOİK) -:+ (İbrahim İbrahimli çəki mərasiminə qatılmayıb)
Bürünc medal görüşüUğur Hacılı (MOİK) - Niyaməddin İbrahimov (Spartak) 5:4
FİNALOrxan Nuriyev (Neftçi) - Zamir Məhəmmədov (Atasport) 5:0

130 kq
1/2 final: Oyan Nəzəriani (Atasport) - Adəm Cəlilov (Zenit) 5:0
1/2 final: Beka Kandelaki (Atasport) – Anton Botev (Atasport) 9:0
Bürünc medal görüşüNofəl Heydərov (Pəhləvan) - Adəm Cəlilov (Zenit) 4:0
Bürünc medal görüşü: Fərrux Qubadov (Sumqayıt) - Anton Botev (Atasport) 1:4
FİNALOyan Nəzəriani (Atasport) - Beka Kandelaki (Atasport) 5:1

CBCsport
03 Avqust 2020
02 Avqust 2020
01 Avqust 2020
B.eÇ.aÇC.aCŞB