TOP 10

Avroliqada 2-ci təsnifat mərhələsinin bütün cütləri

Futbol
Tarix: 2019-06-19 16:58

Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb. Sport24.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində təşkil olunan tədbirdə Azərbaycan təmsilçilərinin də potensial rəqibləri müəyyənləşib.


Mübarizəyə məhz bu mərhələdən başlayacaq “Qəbələ”nin rəqibi “Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan) – “La Fiorita” (San-Marino)/“Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi olacaq.

 

Avroliqada mübarizəyə 1-ci təsnifat mərhələsindən başlayacaq “Neftçi” və “Səbail” də növbəti rəqiblərini tanıyıb. “Neftçi” ilk mərhələdə Moldovanın “Speranta” klubu ilə qarşılaşacaq. “Ağ-qaralar” bu mərhələni keçsə, “Arsenal” (Tula, Rusiya) ilə üz-üzə gələcək.

 

“Səbail” isə ilk mərhələdə Rumıniyanın “Universitatya Krayova” klubu ilə qarşılaşacaq. Aftandil Hacıyevin rəhbərlik etdiyi kollektiv mərhələni keçsə, potensial rəqibi “Honved” (Budapeşt, Macarıstan) - “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) cütünün qalibi olacaq.

 

İkinci mərhələnin ilk oyunları iyulun 25-də, cavab görüşləri isə avqustun 1-də olacaq.

 

Avropa Liqası

2-ci təsnifat mərhələsi

 

Norçöpinq (İsveç)/Sent-Patriks (İrlandiya) - Dinamo (Minsk, Belarus)/Liepaya (Latviya)

 

Barri Taun (Uels)/Kliftonvill (Şimali İrlandiya) - Hauqesun (Norveç)/Şturm (Avstriya)

 

Lexiya (Polşa) - İnter (Finlandiya)/Brondbü (Danimarka)

 

Domjale (Sloveniya)/Balzan (Malta) - Malmö (İsveç)/“Ballumena” (Şimali İrlandiya)/NSİ (Farer adaları) cütünün qalibi

 

ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan)/Titoqrad (Monteneqro) – Osiyek (Xorvatiya)

 

Laçi (Albaniya)/Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) – Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina)/Kayrat (Qazaxıstan)

 

AEK (Kipr)/Petrokub (Moldova) – Levski (Bolqarıstan)/Rujomberok (Slovakiya)

 

Zeta (Monteneqro)/Fehervar (Macarıstan) – Breydablik (İslandiya)/Vaduts (Lixtenşteyn)

 

Mölde (Norveç)/Reykyavik (İslandiya) – Çukariçki (Serbiya)/Banants (Ermənistan)

 

Roma (İtaliya) – Debretsen (Macarıstan)/Kukesi (Albaniya)

 

Arsenal (Tula, Rusiya) – Neftçi (Azərbaycan)/Speranta (Moldova)

 

Sent Culiya (Andorra)/Europa (Cəbəllütariq) cütünün qalibi/“Legiya” (Polşa) – Vitebsk (Belarus)/Kuopio (Finlandiya)

 

Qəbələ (Azərbaycan) – Dinamo (Tiflis, Gürcüstan)/La Fiorita (San-Marino)/Enqordani (Andorra) cütünün qalibi

 

Aberdin (Şotlandiya)/Rovaniemi (Finlandiya) – Fola Eş (Lüksemburq)/Çixura (Gürcüstan)

 

Lütsern (İsveçrə) – Riteriai (Litva)/Klaksvik (Farer adaları)/Tre Fiori (San-Marino) cütünün qalibi

 

Espanyol (İspaniya) – Styarnan (İslandiya)/Levadiya (Estoniya)

 

Utrext (Hollandiya) – Pandev Akademiyası (Şimali Makedoniya)/Jrinski (Bosniya və Herseqovina)

 

Malatyaspor (Türkiyə) – Olimpiya (Sloveniya)/Riqa (Latviya)

 

Royal Antverp (Belçika) – Vitorul (Rumıniya)

 

Priştina (Kosovo)/Sent Josefs (Cəbəllütariq) cütünün qalibi/Reyncers (Şotlandiya) – Kork Siti (İrlandiya)/Progres (Lüksemburq)/Kardiff MU (Uels) cütünün qalibi

 

Krakoviya (Polşa)/Dunayska Streda (Slovakiya) – Atromitos (Yunanıstan)

 

Pünik (Ermənistan)/Şkupi (Şimali Makedoniya) – Yablonets (Çexiya)

 

Radniçki (Serbiya)/Flora (Estoniya) – Ayntraxt (Frankfurt, Almaniya)

 

Buduçnost (Monteneqro)/Narva Trans (Estoniya) – Zarya (Ukrayna)

 

Ventspils (Latviya)/Teuta (Albaniya) – Qzira Yunayted (Malta)/Hayduk (Xorvatiya)

 

Strasburq (Fransa) – Makkabi (Hayfa, İsrail)/Mura (Sloveniya)

 

Vulverhempton (İngiltərə) – Kruzeyders (Şimali İrlandiya)/B-36 Torshavn (Farer adaları)

 

Mlada Boleslav (Çexiya) – Ordabası (Qazaxıstan)/Torpedo (Gürcüstan)

 

Aris (Yunanıstan) – AEL (Limasol, Kipr)

 

Brann (Norveç)/Şemrok Rovers (İrlandiya) – Kauno Jalgiris (Litva)/Apollon (Kipr)

 

Jeness Eş (Lüksemburq)/Tobol (Qazaxıstan) – Vitoriya (Portuqaliya)

 

AZ Alkmaar (Hollandiya) – Hakken (İsveç)

 

Honved (Macarıstan)/Jalgiris (Litva) – Səbail (Azərbaycan)/Universitatya Krayova (Rumıniya)

 

Alaşkert (Ermənistan)/Makedoniya (Şimali Makedoniya) – Styaua (Rumıniya)/Milsami (Moldova)

 

Şaxtyor (Belarus)/Hibernians (Malta) – Esbyerq (Danimarka)

 

Lokomotiv (Plovdiv, Bolqarıstan) – Radnik (Bosniya və Herseqovina)/Spartak (Slovakiya)

 

Konnaks Kuey (Uels)/Kilmarnok (Şotlandiya) – “Partizan” (Serbiya)

15 Iyul 2019
14 Iyul 2019
B.eÇ.aÇC.aCŞB