TOP 10

Avropa Liqasında gecənin bütün nəticələri

Dünya Futbolu
Tarix: 2018-07-13 02:01

Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları başa çatıb. Sport24.az xəbər verir ki, Avroliqada iştirak edən Azərbaycan klubları da bu gün ilk oyunlarına çıxıblar.

“Qəbələ” evdə Lüksemburq “Proqres”inə (0:2), Keşlə səfərdə Malta “Baltsan”ına (1:4) uduzduğu halda, “Neftçi” doğma meydanda Macarıstanın “Uypeşt” klubunu 3:1 hesabıyla məğlub edib.


Təmsilçilərimizlə yanaşı, müxtəlif ölkələri təmsil edən klublar da yarışda mübarizəyə start veriblər.


Bu mərhələdə qeydə alınan ilk nəticələrlə sizi də tanış edirik:


Avropa Liqası
1-ci təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar


10 iyul


Samtredia (Gürcüstan) - Tobol (Qazaxıstan) 0:1


11 iyul


Banants (Ermənistan) - Sarayevo (Bosniya və Herseqovina) 1:2

Rabotniçki (Makedoniya) - Honved (Macarıstan) 2:1

Vaduts (Lixtenşteyn) - Levski (Bolqarıstan) 1:0

Fola (Lüksemburq) - Priştina (Kosovo) 0:0

Klaksvik (Farer adaları) - Jalgiris (Litva) 1:2

Qlenavon (Şimali İrlandiya) - Molde (Norveç) 2:1


12 iyul


Pünik (Ermənistan) - Vardar (Makedoniya) 1:0

Ventspils (Latviya) - Luftetari (Albaniya) 5:0

Çixura (Gürcüstan) - Beytar (İsrail) 0:0

Partizani (Albaniya) - Maribor (Sloveniya) 0:1

Rudar (Sloveniya) - Tre Fiori (San-Marino) 7:0

Baltsan (Malta) - Keşlə (Azərbaycan) 4:1

Lahti (Finlandiya) - Hafnarfyordur (İslandiya) 0:3

Levadiya (Estoniya) - Dandalk (İrlandiya) 0:1

Qəbələ (Azərbaycan) - Proqres (Lüksemburq) 0:2

İlves (Finlandiya) - Slaviya (Bolqarıstan) 0:1

KuPS (Finlandiya) - Kopenhagen (Danimarka) 0:1

Trakai (Litva) - İrtış (Qazaxıstan) 0:0

Trans (Estoniya) - Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) 0:2

Liepaya (Latviya) - Haken (İsveç) 0:3

Milsami (Moldova) - Slovan (Slovakiya) 2:4

Neftçi (Azərbaycan) - Uypeşt (Macarıstan) 3:1

Anortosis (Kipr) - Laçi (Albaniya) 2:1

Petrokub (Moldova) - Osiyek (Xorvatiya) 1:1

Konnas Kuey (Uels) - Şaxtyor (Belarus) 1:3

Derri Siti (İrlandiya) - Dinamo (Minsk, Belarus) 0:2

Ferensvaroş (Macarıstan) - Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) 1:1

Ştumbras (Litva) - Apollon (Kipr) 1:0

ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) - Riqa (Latviya) 1:0

B36 Torshavn (Farer adaları) - Titoqrad (Monteneqro) 0:0

Qurnik (Polşa) - Zarya (Moldova) 1:0

Vestmannayar (İslandiya) - Sarpsborq (İsveç) 0:4

Rasinq Yunion (Lüksemburq) - Vitorul (Rumıniya) 0:2

Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) - Domjale (Sloveniya) 2:2

Enqordani (Andorra) - Kayrat (Qazaxıstan) 0:3

Şemrok Rovers (İrlandiya) - AİK (İsveç) 0:1

Rudar (Monteneqro) - Partizan (Serbiya) 0:3

Buduçnost (Monteneqro) - Trençin (Slovakiya) 0:2

Kliftonvill (Şimali İrlandiya) - Nordsyelland (Danimarka) 0:1

Spartak (Serbiya) - Kolreyn (Şimali İrlandiya) 1:1

Hibernian (Şotlandiya) - Runavik (Farer adaları) 6:1

Lex (Polşa) - Qandzasar (Ermənistan) 2:0

Reyncers (Şotlandiya) - Şkupi (Makedoniya) 2:0

Dunayska Streda (Slovakiya) - Dinamo (Tbilisi, Gürcüstan) 1:1

Radniçki (Serbiya) - Qzira Yunayted (Malta) 4:0

Styarnan (İslandiya) - Nomme Kalyu (Estoniya) 3:0
 

22 Sentyabr 2018
21 Sentyabr 2018
B.eÇ.aÇC.aCŞB