Xəbər Lenti

    “Arsenal”dan qələbə, "Milan"dan xal itkisi, Türkiyə klublarından məğlubiyyət

    FutbolTarix: 2017-10-20 01:34:00
    ...

    Avropa Liqasının qrup mərhələsində 3-cü turun oyunları keçirilib. Sport24.az xəbər verir ki, 12 qrupda yer alan 48 komanda növbəti matçlarına çıxıb.

    Tura Qazaxıstanda start verilib. “Astana” “Makkabi” ilə üz-üzə gəlib və darmadağınla qalib gəlib.

    İlk iki oyunda maksimum nəticə göstərən “Arsenal” “Srvena Zvezda” ilə səfər oyunundan da qalib ayrılıb.

    Türkiyə təmsilçilərindən “Konyaspor” “Zalsburq”u qəbul edibsə, “Başakşəhər” də Almaniyada “Hoffenhaym”la qarşılaşıb. Lakin qardaş ölkə təmsilçilərinin hər ikisi bu dəfə məğlubiyyətlə üzləşib.

    Avropa Liqası
    Qrup mərhələsi

    19 oktyabr

    A qrupu

    “Astana” (Qazaxıstan) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) 4:0
    Qol: Tvumasi, 33-pen; 42. Kabananqa, 47; 52.

    “Vilyarreal” (İspaniya) – “Slaviya” (Çexiya) 2:2
    Qol: Trikeros, 41. Bakka, 44 - Neçid, 18. Danni, 30.

    “Vilyarreal” – 5, “Slaviya” – 5, “Astana” – 4, “Makkabi” – 1.

    B qrupu

    “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) 2:2
    Qol: Mbokani, 34. Morozyuk, 49 - Assale, 17; 40.

    “Skenderbeu” (Albaniya) – “Partizan” (Serbiya) 0:0

    “Dinamo” – 7, “Yanq Boyz” – 3, “Partizan” – 2, “Skenderbeu” – 2.

    C qrupu

    “Hoffenhaym” (Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) 3:1
    Qol: Hubner, 52. Amiri, 59. Şults, 75 - Napoleoni, 90.

    “Braqa” (Portuqaliya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) 0:2
    Qol: Moti, 25. Raul, 56-öz qapısına.

    “Ludoqorets” – 7, “Braqa” – 6, “Hoffenhaym” – 3, “Başakşəhər” – 1.

    D qrupu

    “Milan” (İtaliya) - AEK (Yunanıstan) 0:0

    “Austria” (Avstriya) – “Riyeka” (Xorvatiya) 1:3
    Qol: Frizenbixler, 90 - Qavranoviç, 21; 31. Kvrziç, 90.

    “Milan” – 7, AEK – 5, “Riyeka” – 3, “Austria” – 1.

    E qrupu

    “Atalanta” (İtaliya) – “Apollon” (Kipr) 3:1
    Qol: İliçiç, 11. Petanya, 64. Freuler, 66 - Şembri, 59.

    “Everton” (İngiltərə) – “Olimpik” (Lion, Fransa) 1:2
    Qol: Villiams, 69 - Fekir, 6-pen. Traore, 75.

    “Atalanta” – 7, “Olimpik” – 5, “Apollon” – 2, “Everton” – 1.

    F qrupu

    “Zlin” (Çexiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) 1:1
    Qol: Diop, 11 - Ankersen, 19.

    “Şerif” (Moldova) – “Lokomotiv” (Rusiya) 1:1
    Qol: Badibanqa, 31 - Mirançuk, 17.

    “Lokomotiv” – 5, “Kopenhagen” – 3, “Şerif” – 3, “Zlin” – 2.

    G qrupu

    “Luqano” (İsveçrə) – “Viktoriya” (Çexiya) 3:2
    Qol: Bottani, Karlinyos, 69. Gerndt, 88 - Krmençik, 76. Bakoş, 90.

    “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Styaua” (Rumıniya) 1:2
    Qol: Kuenka, 87 - Harlem-Eddi, 70; 75.

    “Styaua” – 9, “Hapoel” – 3, “Vitkoriya” – 3, “Luqano” – 3.

    H qrupu

    BATE (Belarus) – “Köln” (Almaniya) 1:0
    Qol: Rios, 55.

    “Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Arsenal” (İngiltərə) 0:1
    Qol: Jiru, 85.

    “Arsenal” – 9, “Srvena Zvezda” – 4, BATE – 4, “Köln” – 0.

    İ qrupu

    “Konyaspor” (Türkiyə) – “Zalsburq” (Avstriya) 0:2
    Qol: Gulbrandsen, 5. Dabbur, 80.

    “Olimpik” (Marsel, Fransa) – “Gimaraynş” (Portuqaliya) 2:1
    Qol: Okampos, 28. Lopes, 76 - Martins, 17.

    “Zalsburq” – 7, “Olimpik” – 6, “Konyaspor” – 3, “Gimaraynş” - 1.

    J qrupu

    “Ostersun” (İsveç) – “Atletik” (İspaniya) 2:2
    Qol: Gero, 52. Edvards, 64 - Aduris, 14. Villiams, 89.

    “Zarya” (Ukrayna) – “Herta” (Almaniya) 2:1
    Qol: Silas, 42. Svatok, 79 - Selke, 56.

    “Ostersun” – 7, “Zarya” – 6, “Atletik” – 2, “Herta” – 1.

    K qrupu

    “Nitsa” (Fransa) – “Latsio” (İtaliya) 1:3
    Qol: Balotelli, 4 - Kaysedo, 5. Saviç, 65; 89.

    “Sulte-Varegem” (Belçika) – “Vitess” (Hollandiya) 1:1
    Qol: Kaşya, 23-öz qapısına - Bruns, 27.

    “Latsio” – 9, “Nitsa” – 6, “Vitess” – 1, “Sulte-Varegem” – 1.

    L qrupu

    “Vardar” (Makedoniya) – “Real Sosyedad” (İspaniya) 0:6
    Qol: Oyarzabal, 12. Villian, 34; 42; 55; 59, De la Belya, 90.

    “Zenit” (Rusiya) – “Rusenborq” (Norveç) 3:1
    Qol: Riqoni, 1; 68; 75 - Helland, 88.

    “Zenit” – 9, “Real Sosyedad” – 6, “Rusenborq” – 3, “Vardar” – 0.

Topaz Premyer Liqası
Komanda O Q H M T/F X
Qarabağ 11 9 1 1 19-4 28
Zirə 12 8 3 1 20-8 27
Qəbələ 12 8 1 3 19-13 25
Sumqayıt 12 5 1 6 14-17 16
Neftçi 12 4 1 7 14-14 13
Səbail 11 4 0 7 9-18 12
Keşlə 12 2 2 8 8-18 8
Kəpəz 12 2 1 9 9-20 7
I Divizion
Komanda O Q H M T/F X
Qaradağ L. 9 7 2 0 17-6 23
MOİK 9 5 2 2 15-7 17
Turan Tov. 9 4 2 3 13-13 14
Binə 9 4 2 3 10-5 14
Mil-Muğan 9 4 1 4 15-15 13
Şüvəlan 9 4 1 4 9-9 13
Xəzər 9 3 3 3 9-6 12
Sabah 9 3 1 5 11-16 10
Ağsu 9 2 2 5 11-19 8
Zaqatala 9 1 0 8 5-19 3