Xəbər Lenti

    Bakıdakı beynəlxalq turnirdə ikinci günün nəticələri

    VoleybolTarix: 2017-10-13 16:41:00
    ...

    Su İdmanı Sarayının çimərlik arenasında çimərlik voleybolu üzrə “Satellite” turniri davam edir. 

    Sport24.az sizi yarışın ikinci gününün nəticələri ilə tanış edir:

    Kişilər

    1-ci mərhələ

    Yusuf Özdəmir/Əli Sagir (Türkiyə) – Pekka Piippo/Santeri Siren (Finlandiya) 0:2 (13:21, 13:21)

    Aleksandr Lixoletov/İlya Leşukov (Rusiya) – Yaroslav Qordiyev/Yevgeni Juravel (Ukrayna) 2:0 (22:20, 21:13)

    Yindriç Veys/Martin Tiçi (Çexiya) – Martin Appelqren/Simon Boman (İsveç) 2:1 (21:18, 17:21, 15:11)

    Rihard Finster/Aleksandr Solovey (Latviya) – Yan Dumek/Vyatslav Berçik (Çexiya) 2:0 (21:17, 21:14)

    Pyotr Baxnar/Yuri Boqatov (Rusiya) – RUSLAN ƏLİYEV/VÜSAL QURBANOV 2:0 (21:15, 21:17)

    Olivye Bartelemi/Roman di Ciantommaso (Fransa) – Filip Valler/Yulian Hörl (Avstriya) 2:1 (21:14, 14:21, 15:12)

    Maksim Qudyakov/Ruslan Bikanov (Rusiya) – Neys Zemlyak/Vid Yakopin (Sloveniya) 0:2 (16:21, 22:24) 

    Maksim Tersi/Arnod Qatye-Rat (Fransa) – VADİM KUTUKOV/PƏRVİZ SƏMƏDOV 2:0 (21:7, 21:10)

    2-ci mərhələ

    Lixoletov/Leşukov - Piippo/Siren 2:1 (21:12, 16:21, 17:15)
    Finster/Solovey - Veys/Tiçi 2:1 (22:20, 20:22, 15:10)
    Bartelemi/Di Ciantommaso - Baxnar/Boqatov 2:0 (21:12, 21:1)
    Tersi/Qatye-Rat - Zemlyak/Yakopin 2:1 (21:14, 17:21, 15:13)

    Təsəlliverici yerlər uğrunda 
    Qudyakov/Bikanov - KUTUKOV/SƏMƏDOV 2:0 (21:12, 21:10)
    Əliyeva/Qurbanov - Valler/Hörl 0:2 (9:21, 9:21) 
    Appelqren/Boman - Dumek/Berçik 0:2 (19:21, 13:21) 
    Özdəmir/Sagir - Qordiyev/Juravel 0:2 (14:21, 23:25)

    Qadınlar

    1-ci mərhələ

    Fidan Ağaməmmədova/Dünya Əliyeva – Aleksi Riçard/Marqo Karrere (Fransa) 0:2 (11:21, 5:21)

    Linn Betti/Melissa Kutts (Şotlandiya) – Tyasa Kotnik/Tyasa Yançar (Sloveniya) 0:2 (15:21, 15:21) 

    Viktoriya Şalayevskaya/Viktoriya Siakretava (Belarus) – Lezana Plasette/Aline Şamero (Fransa) 2:1 (18:21, 21:11, 16:14) 

    Aleksandra Yupiter/Ofelya Lusson (Fransa) – Yelena Fediunova/Aleksandra Qanenko (Rusiya) 2:1 (21:19, 22:24, 15:6) 

    İrina Frolova/Yelena Sviridova (Rusiya) – İlhamə Əliyeva/İrina Abbaszdə 2:0 (22:20, 22:20) 

    Annamike Drissen/İlke Mertens (Hollandiya) – Liza Arnoldt/Sara Şnayder (Almaniya) 1:2 (11:21, 21:15, 11:15) 

    Mariya Voronina/Mariya Boçarova (Rusiya) – Helle Sonderqard/Mari Okholm (Danimarka) 2:0 (22:20, 22:20) 

    Svetlana Xolomina/Olqa Motriç (Rusiya) – Nazilə Səlimova/Viktoriya Ağakişiyeva 2:0 (21:2, 21:15)

    2-ci mərhələ

    Kotnik/Yançar - Riçard/Karrere 2:1 (15:21, 21:14, 15:9)
    Yupiter/Lusson - Şalayevskaya/Siakretava 2:0 (21:13, 21:14) 
    Arnoldt/Şnayder - Frolova/Sviridova 2:0 (21:18, 21:13) 
    Xolomina/Motriç - Voronina/Boçarova 0:2 (19:21, 19:21)

    13-cü yer uğrunda

    Sonderqard/Okholm – Səlimova/Ağakişiyeva 2:0 (21:11, 21:14) 
    Əliyeva/Abbaszadə - Drissen/Mertens 0:2 (19:21, 9:21) 
    Plasette/Şamero - Fediunova/Qanenko 2:0 (21:19, 21:19)
    Ağaməmmədova/Vəliyeva - Betti/Kutts 0:2 (10:21, 9:21)

    9-cu yer uğrunda

    Sonderqard/Okholm - Şalayevskaya/Siakretava 1:2 (20:22, 21:16, 13:15)
    Drissen/Mertens - Richard/Karrere 0:2 (15:21, 12:21) 
    Plasette/Şamero - Xolomina/Motriç 2:0 (21:19, 21:13) 
    Betti/Kutts - Frolova/Sviridova 0:2 (17:21, 17:21)
     

Topaz Premyer Liqası
Komanda O Q H M T/F X
Qarabağ 11 9 1 1 19-4 28
Zirə 12 8 3 1 20-8 27
Qəbələ 12 8 1 3 19-13 25
Sumqayıt 12 5 1 6 14-17 16
Neftçi 12 4 1 7 14-14 13
Səbail 11 4 0 7 9-18 12
Keşlə 12 2 2 8 8-18 8
Kəpəz 12 2 1 9 9-20 7
I Divizion
Komanda O Q H M T/F X
Qaradağ L. 10 8 2 0 19-7 26
MOİK 10 5 2 3 16-9 17
Mil Muğan 10 5 1 4 16-15 16
Şüvəlan 10 5 1 4 10-9 16
Binə 10 4 3 3 11-6 15
Turan Tov. 10 4 2 4 13-14 14
Xəzər 10 3 3 4 9-7 12
Sabah 10 3 2 5 12-17 11
Ağsu 10 3 2 5 12-19 11
Zaqatala 10 1 0 9 5-20 3