Xəbər Lenti

    Bakıda növbəti beynəlxalq yarış başladı

    FutbolTarix: 2017-10-12 17:00:00
    ...

    Dünən Su İdmanı Sarayının çimərlik arenasında çimərlik voleybolu üzrə “Satellite” turniri start götürüb. Sport24.az xəbər verir ki, ilk yarış günündə təsnifat oyunları keçirilib. Nəticələrlə tanış olun:

    Kişilər

    Yusuf Özdəmir/Əli Berke Sagir (Türkiyə) – Matteo Qalli/Fabio Matteoni (İtaliya) 2:1 (15:21, 21:7, 15:9)

    Pyotr Baxnar/Yuri Boqatov (Rusiya) – Yannes van der Ham/Sven Vismans (Hollandiya) 2:1 (21:16, 13:21, 18:16) 

    Pavel Şustrov/Anton Sarayev (Rusiya) – Yan Dumek/Vyatslav Berçik (Çexiya) 0:2 (17:21, 19:21) 

    Filip Valler/Julian Hörl (Avstriya) – Mads Rosager/Martin Trans Hansen (Danimarka) 2:0 (21:18, 21:17) 

    Marsel Misliveçek/Martin Pihera (Çexiya) - Mads Rosager/Martin Trans Hansen (Danimarka) 0:2 (11:21, 14:21)

    Qadınlar

    1-ci mərhələ

    Dimitra Manavi/Aliki Aleksandra Spiliotopulo (Yunanıstan) – Yelena Fediunova/Aleksandra Qanenko (Rusiya) 0:2 (18:21, 18:21)

    Mariota Angelopulo/Darya Qusarova (Cənubi Kipr) – Anniken Radstrom/İzabella Pahlsson (İsveç) 2:0 (21:9, 21:18)

    Mered de Vries/Culya Uouters (Hollandiya) – Eniko Lakatos/Eşter Lutter (Macarıstan) 2:1 (21:16, 20:22, 15:9)

    2-ci mərhələ

    Yelena Fediunova/Aleksandra Qanenko (Rusiya) – Line Trans Hansen/Mariya Elizabet Tindeskov (Danimarka) 2:1 (21:18, 18:21, 15:4)

    Tyasa Kotnik/Tyasa Jankar (Sloveniya) - Mariota Angelopulo/Darya Qusarova (Cənubi Kipr) 2:0 (21:6, 21:14)

    Culya de Beule/Nina Kulman (Belçika) – Liza Arnholdt/Sara Şnayder (Almaniya) 1:2 (17:21, 33:31, 10:15)

    Lezana Plasette/Aline Şamero (Fransa) - Mered de Vries/Culya Uouters (Hollandiya) 2:0 (21:15, 21:18)

    Xatırladaq ki, ölkəmizi kişilərin yarışında Ruslan Əliyev/Vüsal Qurbanov, Vadim Kutukov/Pərviz Səmədov, qadınların turnirində isə Fidan Ağaməmmədova/Dünya Vəliyeva, İlhamə Əliyeva/İrina Abbaszadə və Nazilə Səlimova/Viktoriya Ağakişiyevadan ibarət cütlüklər təmsil edir.

Topaz Premyer Liqası
Komanda O Q H M T/F X
Qarabağ 11 9 1 1 19-4 28
Zirə 12 8 3 1 20-8 27
Qəbələ 12 8 1 3 19-13 25
Sumqayıt 12 5 1 6 14-17 16
Neftçi 12 4 1 7 14-14 13
Səbail 11 4 0 7 9-18 12
Keşlə 12 2 2 8 8-18 8
Kəpəz 12 2 1 9 9-20 7
I Divizion
Komanda O Q H M T/F X
Qaradağ L. 10 8 2 0 19-7 26
MOİK 10 5 2 3 16-9 17
Mil Muğan 10 5 1 4 16-15 16
Şüvəlan 10 5 1 4 10-9 16
Binə 10 4 3 3 11-6 15
Turan Tov. 10 4 2 4 13-14 14
Xəzər 10 3 3 4 9-7 12
Sabah 10 3 2 5 12-17 11
Ağsu 10 3 2 5 12-19 11
Zaqatala 10 1 0 9 5-20 3