Xəbər Lenti

    Azərbaycan birinciliyi başa çatdı: Son günün nəticələri

    GüləşTarix: 2017-03-16 18:44:07
    ...

    Yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan birinciliyi başa çatıb. Sport24.az xəbər verir ki, son yarış günündə 54, 58, 63, 69, 76, 85 və 100 kq çəki dərəcəsində sərbəst güləş üzrə 198 pəhləvan mübarizə aparıb.

    Nəticələri təqdim edirik:

    54 kq
    FİNAL 
    Sabir Cəfərov (Təhsil) - Əsgər Məmmədəliyev (FHN) 0:10
    Bürünc medal görüşü
    Sadiq Əliyev (Cəlilabad) - Vüsal Hüseynov (Abşeron) 0:6
    Məmməd Əhmədov (MOİK) - Rəvan Bəşirov (Salyan) 8:6
          
    58 kq
    FİNAL 
    Elmar Kazımov (Azəri İK) - Turan Bayramov (Gəncə, Təhsil) 4:5
    Bürünc medal görüşü
    Feyruz Qasımlı (Sumqayıt) - Məftun Nəsibov (Gəncə, Təhsil) 4:4*
    Daur Psardiya (Atasport) - Məmməd Kazımov (Cəlilabad) 4:5


    63 kq
    FİNAL 
    Vahid Əlizadə (Neftçi İK) - Hacımurad Hacıyev (Atasport) 6:10
    Bürünc medal görüşü
    Vəli Rəsulov (Nardaran) - Elvin Dünyamalıoğlu (Zenit İC) 2:9
    Murad Məmmədov (Gəncə, Təhsil) - Əşrəf Aşurov (MOİK) 15:4

    69 kq
    FİNAL 
    Rəşad Əzizov (ROİL) - Davud İbrahimov (Atasport) 0:6
    Bürünc medal görüşü
    Pərvin Məmmədli (Zenit İC) - Orxan Hacıyev (Sumqayıt, İOEUGİM) 1:4
    David Geriya (Atasport) - Ruhan Məmmədov (Zenit İC) 9:3


    76 kq
    FİNAL 
    Fuad Mayılov (Azəri İK) - Yusup Yusupov (Atasport) 1:7
    Bürünc medal görüşü
    Fərid İsrafilov (ROİL) - İslam İlyasov (Abşeron) 1:10
    İsmayıl Cəfərov (Ağstafa) - İslam Alıyev (Atasport) 0:10

    85 kq
    FİNAL 
    Sağadulla Ağayev (Atasport) - Sənan Əlizadə (Qazax) 5:10
    Bürünc medal görüşü 
    Murad Həsənov (Nardaran) - Taleh Nəsirov (Xosrov GK) 4:1
    Amil Cəlilov (Azəri İK) - Pərviz Həsənov (Xəzri İK) 1:11]


    100 kq
    FİNAL 
    Hamlet Nəsibli (Neftçi İK) - Aydın Əhmədov (Abşeron) 1:4
    Bürünc medal görüşü
    Həmid Hacıyev (Atasport) - Ayaz İsmayılov (Azəri İK) 1:4
    Əzəmət Cəlilov (Atasport) - Rza Vəliyev (Naxçıvan) 4:0    

Topaz Premyer Liqası
Komanda O Q H M T/F X
Qarabağ 23 15 4 4 37-11 49
Qəbələ 23 13 8 2 42-13 47
İnter 23 10 9 4 33-23 39
Zirə 23 8 6 9 20-23 30
Neftçi 23 8 2 13 19-36 26
Sumqayıt 23 6 7 9 20-30 25
Kəpəz 23 5 9 9 16-24 24
AZAL 23 1 7 15 10-37 10
I Divizion
Komanda O Q H M T/F X
Turan 21 15 5 1 54-8 50
Səbail 21 14 2 5 64-23 44
Qaradağ L. 21 14 1 6 50-24 43
Zaqatala 21 13 2 6 60-26 41
Ağsu 21 12 4 5 49-20 40
Şəmkir 21 12 2 7 32-18 38
Mil Muğan 21 10 4 7 33-24 34
MOİK 21 8 6 7 38-23 30
Şərurspor 21 7 4 10 36-39 25
Şahdağ 20 5 5 10 25-36 20
Energetik 21 4 3 14 19-72 15
Göyəzən 21 2 4 15 16-75 10
Rəvan 21 6 1 14 24-55 10
Bakılı 20 2 1 17 22-79 7