Xəbər Lenti

    Yığmamız “Heydər Əliyev kuboku-2017”ni 19 medalla başa vurub

    BoksTarix: 2017-06-14 20:37:00
    ...

    Naxçıvanda yeniyetmə oğlan boksçular arasında keçirilən “Heydər Əliyev kuboku-2017” beynəlxalq turniri başa çatıb. Sport24.az xəbər verir ki, 4 gün davam edən yarışda bu gün baş tutan final görüşlərindən sonra bütün mükafatçıların adına aydınlıq gəlib.  

    Turnirə 2 komanda ilə qatılan yığmamız 4 qızıl, 5 gümüş və 10 bürünc medal qazanıb. Komanda hesabında millimizi Qazaxıstan izləyib. Onlar Naxçıvanda 4 qızıl və 5 bürünc medala yiyələniblər.

    İran yığmasının mükafat qazanmadığı turnirdə Özbəkistan (3 qızıl, 1 gümüş, 2 bürünc), Gürcüstan (1-4-1) və Ukrayna (0-1-5) 6, Qırğızıstan 4 (1-0-3), Macarıstanla (0-1-0) Rusiya hərəyə 1 (0-1-0) medala sahib olub.

     

    Mükafatçıların tam siyahısını təqdim edirik:

     

    46 kq

    1. Maqsud Xasmetov (Azərbaycan-1)

    2. Luka Kublaşvili (Gürcüstan)

    3. Balaman Maksimov (Qırğızıstan)

    3. Akiklbek Muxtarov (Qazaxıstan)

     

    48 kq

    1. Rüfət Fətullayev (Azərbaycan-1)

    2. Avdey Çarenko (Rusiya)

    3. Sənan Əhmədov (Azərbaycan-1)

    3. Eltac Cəfərzadə (Azərbaycan-1)

     

    50 kq

    1. Amid İbodullayev (Özbəkistan)

    2. Eldar Qoqlaşvili (Gürcüstan)

    3. Kənan Abışov (Azərbaycan-1)

    3. Kənan Səfiyev (Azərbaycan-2)

     

    52 kq

    1. Mamuka Abulzade (Gürcüstan)

    2. Əzrək Bəbirov (Azərbaycan-1)

    3. Əhməd Rzayev (Azərbaycan-2)

    3. Biybaris Ceksen (Qazaxıstan)

     

    54 kq

    1. Aytcan Aşirxan (Qazaxıstan)

    2. Ağasəlim Mustafazadə (Azərbaycan-1)

    3. Rəşid Həsənov (Azərbaycan-1)

    3. Hayrullo Alimatov (Özbəkistan)

     

    57 kq

    1. Elşən Cəbizadə (Azərbaycan-1)

    2. Yavlonbek Yuldaşov (Özbəkistan)

    3. Maksim Cubeylo (Ukrayna)

    3. Qoqa Tsosonova (Gürcüstan)

     

    60 kq

    1. Nuradin Rustambek (Qırğızıstan)

    2. Lado Lomaya (Gürcüstan)

    3. Samir Nəsirov (Azərbaycan-1)

    3. Yuri Zaxareyev (Ukrayna)

     

    63 kq

    1. Azamat Bektaş (Qazaxıstan)

    2. İbrahim Cəfərzadə (Azərbaycan-1)

    3. Səlim Səlimov (Azərbaycan-1)

    3. Umar Kubaniçbek (Qırğızıstan)

     

    66 kq

    1. Rüfət Nəbiyev (Azərbaycan-1)

    2. Mikola Kovalenko (Ukrayna)

    3. Bekbolat Abdukerim (Qazaxıstan)

    3. Dastan Onolbekov (Qırğızıstan)

     

    70 kq

    1. Erasil Yokpekov (Qazaxıstan)

    2. Cavid Qurbanov (Azərbaycan-1)

    3. Yusif Allahverdiyev (Azərbaycan-2)

    3. Maksim Kofan (Ukrayna)

     

    75 kq

    1. Madiyar Rejepov (Özbəkistan)

    2. David Kojian (Macarıstan)

    3. Maksut Kuandik (Qazaxıstan)

    3. Murad Allahverdiyev (Azərbaycan-1)

     

    80 kq

    1. Saqındık Tokalebay (Qazaxıstan)

    2. İosif Çuniaşvili (Gürcüstan)

    3. Cəsur Yuldaşev (Özbəkistan)

    3. Petro Bandusyak (Ukrayna)

     

    +80 kq

    1. Şaxura Almatov (Özbəkistan)

    2. Vüqar Səmədov (Azərbaycan-1)

    3. Arnur Axmetcanov (Qazaxıstan)

    3. Dmitro Borduq (Ukrayna)

     

     

Topaz Premyer Liqası
Komanda O Q H M T/F X
Qarabağ 8 6 1 1 14-4 19
Qəbələ 9 6 1 2 12-8 19
Zirə 9 5 3 1 16-7 18
Sumqayıt 9 4 1 4 10-12 13
Neftçi 9 3 1 5 10-9 10
Səbail 8 3 0 5 5-12 9
İnter 9 2 2 5 7-12 8
Kəpəz 9 1 1 7 5-15 4
I Divizion
Komanda O Q H M T/F X
Qaradağ L. 4 3 1 0 7-3 10
Sabah 4 2 1 1 7-2 7
Binə 4 2 1 1 5-1 7
MOİK 4 2 1 1 5-3 7
Turan T. 4 2 1 1 5-7 7
Xəzər 4 1 2 1 6-3 5
Şüvəlan 4 1 1 2 2-3 4
Mil-Muğan 4 1 1 2 4-7 4
Ağsu 4 1 1 2 4-7 4
Zaqatala 4 0 0 4 1-12 0